Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik

ÇERÇİ FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNDÜ!

ÇERÇİ FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNDÜ!
4 Ekim 2016 Salı   |   09:14:15

BELEDİYE Başkanı Mehmet Çerçi tüm uzuvlarıyla birlikte yaptığı ağaç katliamını savunmaya devam ediyor... Öyle ki Yunus Emre'nin manevi şahsiyetinin gölgesinde bile argo konuşmaktan hiç çekinmeyecek hale geldi

Felsefesi hoşgörü ve sevgi olan Yunus Emre'yi anmak için festival tertip eden Yunusemre Belediye'nin Başkanı Mehmet Çerçi, o kutsal felsefeyi ne yazık ki henüz anlayamamış... Bu yıl 2.'si düzenlenecek olan Yunus Emre Günleri'nin tanıtımını yapmak için daire müdürleri ve başkan yardımcıları, AK Parti temsilcileri ile basın mensuplarını ağırlayan Başkan Çerçi, kentsel dönüşüm yapmak için ağaçları kestikleri yönünde gazetemizde çıkan haberi diline doladı. Öfkesini kontrol edemeyen Çerçi, "Kentsel dönüşüm kararını Ankara'dan çıkarmak için adamda şey olması lazım. Ne olması lazım? Siz anladınız" şeklindeki açıklamalarıyla salonda buz gibi bir hava estirdi. Yunus'un maneviyatı altında topladığı misafirleri başta olmak üzere herkese büyük ayıp etti
Tek söylemi TOKİ olan ve ve TOKİ sayesinde yapılan evlerle iş yapıyormuş gibi görünme telaşında olan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, ilçe sınırları içerisinde kentsel dönüşüm ofisi yapmak için ağaç kesti. Kestiği ağaçları unutturmak için de bir belediye başkanına yakışmayan üslupla saldırıya geçti. Seçilmiş muhtarı yalancılık, zavallılık ve alet olmakla itham ederek son aylarda sergilediği sakin belediye başkanı tavrını daha fazla sürdüremedi. Çerçi, bazı yöneticilerinin cesaretlendirmesiyle eski vekil Çerçi moduna geçti.
YUNUSEMRE Belediyesi'nin, ilçe sınırları içerisinde kentsel dönüşüm kararı aldığı mahallelerdeki vatandaşları bilgilendirme amaçlı kullanılmak üzere bilgilendirme ofisi yapımına başlamasının ardından, ofisi, yeşil alandaki ağaçları keserek betonarme ve kalıcı olarak yapması tartışma konusu oldu. Konuyu gazetemizin kamuoyuna duyurmasının ardından belediyeden yapılan açıklamada ağaç kesim olayının üç beş çalı ve küçük ağaçtan ibaret olduğu belirtildi. Son olarak, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, önceki gün Yunusemre Günleri tanıtım toplantısında sert ve hakaret dolu bir üslupla ağaçların kesilmesine tepki gösteren mahalle muhtarları ile dolaylı olarak gazetemizi hedef alan söylemlerde bulundu.

"BU MUHTARLAR ZAVALLI, BUNLARI NOT ETTİK"
Çerçi, belediye etkinliğinin tanıtıldığı toplantının bitiminde bir gazetecinin gündem dışı sorusu üzerine yaptığı açıklamada, özellikle Yunusemre Belediyesi'nin icraatları hakkında eleştirilerde bulunan bazı muhtarları kastederek ağır söylemlerde bulundu. Çerçi hararetli bir şekilde başladığı sözlerini şöyle sürdürdü; " Belki de bu sözler muhtarların kendi sözü değildir. Bunların arkasında bir suflör de olabilir. Sufle eden kim ya da kimler, onlara bakmak lazım. Bu muhtarlar da zavallılar bunlara alet oluyorlar. Dilim söylemek istemiyor ama ağır bir söz; o suflörlerin aleti bunlar. Biz bunları not ettik biliyoruz.Bir diğer muhtar da o da kendini bilmez şaşkın. Bir de gazete var. Başlık atmışlar, ‘Kentsel Dönüşüm denen şeyi yanlış anlamış olmalılar.' Aşağılayıcı,tahkir edici bir başlık. Böyle bir gazete ve bu başlığı atanlar da gazeteci. Bunların da sahibi var. Bunlara da sufle edenler var. Bir de buna aracılık eden muhtar var. Ne diyor? ‘Yeşil alanda acımasız kıyım.' Bakıyorsun, bunların Geziyle meziyle de irtibatları var. Şaşkınlık diz boyu."
"ADAMDA ŞEY OLMASI LAZIM! NE OLMASI LAZIM SİZ ANLADINIZ!!!"
Kentsel dönüşüm süreci için çok çalıştıklarını anlatmak için argo deyimler kullanmaktan hiç çekinmeyen Çerçi, bir belediye başkanı ağırlığına yakışmayacak sözlerle, salonda bulunan insanlara saygısızlık yapmak pahasına şöyle dedi; "4 tane çalı sökülmüş, bir tane de ağaç kesilmiş. Kesilen ağaç sayısı birdir. 4 yaşında ağaç kesilmiş. Ağaç kıyımı yaptı diyorlar. 2 yıllık belediye en büyük kentsel dönüşümlerden birini yapıyor. Bu kararı Ankara'dan çıkarmak için adamda şey olması lazım. Ne olması lazım? Siz anladınız. Senin efendilerin bundan bir tane yaptı mı? Ama pislik at, çamur at izi kalsın. Ağaç kıyımı diyor, utanmaza bak, insan bunu yazmaya utanır ya. Bunun adı gazetecilik değil. Bunlar Gezi'ci aynı zamanda bakın. Bu arkadaşları araştırın, bunlar Gezi'cidir. Orda on tane ağaç kesildi diye Türkiye'yi kaosa sürükleyenlerdir bu zihniyet."
"BUNLARIN HESABINI GÖRÜRÜZ"
Ağaç kesimini eleştiren haber yapanları ve mahallelerindeki ağaçların kesilmesine tepki gösteren muhtarları tehdit ederek konuşmasını bitiren Çerçi şunları söyledi; " Hiçbir tarakta bezi olmayanlar dışarıdan bizim yaptıklarımızı küçük göstermeye çalışıyor. Bu başlığı atanlar da gazeteci değil, tetikçi. Bu kadar ağır konuşuyorum. Böyle gazetecilik olmaz. Sordun mu sen belediyeye kaç ağaç kesildiğini. Oraya özel bir bina yapıyoruz. Kentsel dönüşüm denen şey halkla iç içe olmaktır. Oraya şehrin merkezini kuruyoruz. Birileri bunları yok göstermeye çalışıyor. Her şey ortada güneş balçıkla sıvanmaz. Biz hepsini biliyoruz, günü gelince bunların hesabını görürüz."


Bu haber 2191 defa okundu
Bu haber için henüz yorum yapılmamış
Diğer Gündem Haberleri

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
ASKERİYEDE YEMEK ZEHİRLENMESİ
MANİSA'DA yaklaşık 250 asker akşam yemeğinden zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırılırken, askerler tedavileri yapıldıktan sonra taburcu edildi.
VALİ GÜVENÇER'DEN TAPU KADASTROYA ÖVGÜ
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğün tapu personeli ile birlikte Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i makamında ziyaret etti.
BEN HİÇ ÇANTA TAŞIMADIM!
İkinci kuşak Ulupark Cumhuriyeti müdavimlerinden Bayram Ali Baylan'dan çok konuşulacak sözler: "Manisa'nın karar vericileri Ulupark'ta siyasetçi tayini yaparken önem verdikleri tek gerçek biattı"
SERADA YETİŞTİRDİĞİ BAMYALARIN HASADINA BAŞLADI
MANİSA'NIN Saruhanlı ilçesinde kiraladığı 3 buçuk dönümlük arazide sera kurarak bamya yetiştiren üretici İsmail Eroğlu, sezonundan yaklaşık bir buçuk ay önce hasat ettiği bamyaların satışına başladığını söyledi.
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İZMİR İÇİN UYARDI
ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları için uyardı.
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
SALİHLİ'DE CANLI BOMBA YAKALANDI!
MANİSA'nın Salihli ilçesinde sabah saatlerinde sıcak dakikalar yaşandı.
İŞTE GÖREV ŞEHİTLERİMİZ
MANİSA'nın Yunusemre İlçesi'nde, aşırı hızla giden hafif ticari araç, alkollü sürücünün kontrolünden çıkarak refüjde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi işçilerinin arasına daldı.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
BAKICI DEĞİL CANAVAR
SOSYAL medyada tartışma konusu olan gizli kameraya takılan bakıcının çocuğa şiddet görüntüleri izleyenlerin kanını dondurdu. Uzmanlar çocuklarını bakıcıya bırakan anne babaları takipçi olmaları konusunda uyardı.
MANİSA'YI ÜZEN İNTİHAR
MANİSA Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve Manisalıların yakından tanıdığı OSB Restorant'ın sahibi Ogün Görüşken, göğsüne kurşun sıkarak intihar etti.
HANGİ OKULLAR KAPATILDI?
OHAL'de ilk kararname Resmi gazetede yayınlandı. Kararnameye göre 1043 özel öğretim kurumu kapatıldı. İşte OHAL kararnamesinde kapatılan Manisa'daki özel okulların isimleri:
24.4.2017

Süper Lig Puan Durumu

O G B M A Y AV P
1 32 21 8 3 65 30 35 71
2 32 19 10 3 60 27 33 67
3 32 17 9 6 56 30 26 60
4 32 18 4 10 60 37 23 58
5 32 15 7 10 40 39 1 52
6 32 14 8 10 37 31 6 50
7 32 13 6 13 41 39 2 45
8 32 12 7 13 46 46 0 43
9 32 11 10 11 39 40 -1 43
10 32 10 10 12 30 33 -3 40
11 32 12 4 16 52 61 -9 40
12 32 11 6 15 33 44 -11 39
13 32 9 11 12 36 39 -3 38
14 32 10 7 15 45 55 -10 37
15 32 10 5 17 31 55 -24 35
16 32 8 6 18 41 52 -11 30
17 32 7 5 20 29 57 -28 26
18 32 6 7 19 31 57 -26 25

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu

© Copyright 2014 - 2017 Manisa Kulis Haber
Metinlerin ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Künye     

Manisakulishaber.com
Merkez Efendi Mahallesi Mimar Sinan Bulvarı. No: 107 Yunusemre / MANİSA

İletişim
Telefon : +90 236 2115345
E-Posta : info@manisakulishaber.com