Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik

ÇERÇİ FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNDÜ!

ÇERÇİ FABRİKA AYARLARINA GERİ DÖNDÜ!
4 Ekim 2016 Salı   |   09:14:15

BELEDİYE Başkanı Mehmet Çerçi tüm uzuvlarıyla birlikte yaptığı ağaç katliamını savunmaya devam ediyor... Öyle ki Yunus Emre'nin manevi şahsiyetinin gölgesinde bile argo konuşmaktan hiç çekinmeyecek hale geldi

Felsefesi hoşgörü ve sevgi olan Yunus Emre'yi anmak için festival tertip eden Yunusemre Belediye'nin Başkanı Mehmet Çerçi, o kutsal felsefeyi ne yazık ki henüz anlayamamış... Bu yıl 2.'si düzenlenecek olan Yunus Emre Günleri'nin tanıtımını yapmak için daire müdürleri ve başkan yardımcıları, AK Parti temsilcileri ile basın mensuplarını ağırlayan Başkan Çerçi, kentsel dönüşüm yapmak için ağaçları kestikleri yönünde gazetemizde çıkan haberi diline doladı. Öfkesini kontrol edemeyen Çerçi, "Kentsel dönüşüm kararını Ankara'dan çıkarmak için adamda şey olması lazım. Ne olması lazım? Siz anladınız" şeklindeki açıklamalarıyla salonda buz gibi bir hava estirdi. Yunus'un maneviyatı altında topladığı misafirleri başta olmak üzere herkese büyük ayıp etti
Tek söylemi TOKİ olan ve ve TOKİ sayesinde yapılan evlerle iş yapıyormuş gibi görünme telaşında olan Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, ilçe sınırları içerisinde kentsel dönüşüm ofisi yapmak için ağaç kesti. Kestiği ağaçları unutturmak için de bir belediye başkanına yakışmayan üslupla saldırıya geçti. Seçilmiş muhtarı yalancılık, zavallılık ve alet olmakla itham ederek son aylarda sergilediği sakin belediye başkanı tavrını daha fazla sürdüremedi. Çerçi, bazı yöneticilerinin cesaretlendirmesiyle eski vekil Çerçi moduna geçti.
YUNUSEMRE Belediyesi'nin, ilçe sınırları içerisinde kentsel dönüşüm kararı aldığı mahallelerdeki vatandaşları bilgilendirme amaçlı kullanılmak üzere bilgilendirme ofisi yapımına başlamasının ardından, ofisi, yeşil alandaki ağaçları keserek betonarme ve kalıcı olarak yapması tartışma konusu oldu. Konuyu gazetemizin kamuoyuna duyurmasının ardından belediyeden yapılan açıklamada ağaç kesim olayının üç beş çalı ve küçük ağaçtan ibaret olduğu belirtildi. Son olarak, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, önceki gün Yunusemre Günleri tanıtım toplantısında sert ve hakaret dolu bir üslupla ağaçların kesilmesine tepki gösteren mahalle muhtarları ile dolaylı olarak gazetemizi hedef alan söylemlerde bulundu.

"BU MUHTARLAR ZAVALLI, BUNLARI NOT ETTİK"
Çerçi, belediye etkinliğinin tanıtıldığı toplantının bitiminde bir gazetecinin gündem dışı sorusu üzerine yaptığı açıklamada, özellikle Yunusemre Belediyesi'nin icraatları hakkında eleştirilerde bulunan bazı muhtarları kastederek ağır söylemlerde bulundu. Çerçi hararetli bir şekilde başladığı sözlerini şöyle sürdürdü; " Belki de bu sözler muhtarların kendi sözü değildir. Bunların arkasında bir suflör de olabilir. Sufle eden kim ya da kimler, onlara bakmak lazım. Bu muhtarlar da zavallılar bunlara alet oluyorlar. Dilim söylemek istemiyor ama ağır bir söz; o suflörlerin aleti bunlar. Biz bunları not ettik biliyoruz.Bir diğer muhtar da o da kendini bilmez şaşkın. Bir de gazete var. Başlık atmışlar, ‘Kentsel Dönüşüm denen şeyi yanlış anlamış olmalılar.' Aşağılayıcı,tahkir edici bir başlık. Böyle bir gazete ve bu başlığı atanlar da gazeteci. Bunların da sahibi var. Bunlara da sufle edenler var. Bir de buna aracılık eden muhtar var. Ne diyor? ‘Yeşil alanda acımasız kıyım.' Bakıyorsun, bunların Geziyle meziyle de irtibatları var. Şaşkınlık diz boyu."
"ADAMDA ŞEY OLMASI LAZIM! NE OLMASI LAZIM SİZ ANLADINIZ!!!"
Kentsel dönüşüm süreci için çok çalıştıklarını anlatmak için argo deyimler kullanmaktan hiç çekinmeyen Çerçi, bir belediye başkanı ağırlığına yakışmayacak sözlerle, salonda bulunan insanlara saygısızlık yapmak pahasına şöyle dedi; "4 tane çalı sökülmüş, bir tane de ağaç kesilmiş. Kesilen ağaç sayısı birdir. 4 yaşında ağaç kesilmiş. Ağaç kıyımı yaptı diyorlar. 2 yıllık belediye en büyük kentsel dönüşümlerden birini yapıyor. Bu kararı Ankara'dan çıkarmak için adamda şey olması lazım. Ne olması lazım? Siz anladınız. Senin efendilerin bundan bir tane yaptı mı? Ama pislik at, çamur at izi kalsın. Ağaç kıyımı diyor, utanmaza bak, insan bunu yazmaya utanır ya. Bunun adı gazetecilik değil. Bunlar Gezi'ci aynı zamanda bakın. Bu arkadaşları araştırın, bunlar Gezi'cidir. Orda on tane ağaç kesildi diye Türkiye'yi kaosa sürükleyenlerdir bu zihniyet."
"BUNLARIN HESABINI GÖRÜRÜZ"
Ağaç kesimini eleştiren haber yapanları ve mahallelerindeki ağaçların kesilmesine tepki gösteren muhtarları tehdit ederek konuşmasını bitiren Çerçi şunları söyledi; " Hiçbir tarakta bezi olmayanlar dışarıdan bizim yaptıklarımızı küçük göstermeye çalışıyor. Bu başlığı atanlar da gazeteci değil, tetikçi. Bu kadar ağır konuşuyorum. Böyle gazetecilik olmaz. Sordun mu sen belediyeye kaç ağaç kesildiğini. Oraya özel bir bina yapıyoruz. Kentsel dönüşüm denen şey halkla iç içe olmaktır. Oraya şehrin merkezini kuruyoruz. Birileri bunları yok göstermeye çalışıyor. Her şey ortada güneş balçıkla sıvanmaz. Biz hepsini biliyoruz, günü gelince bunların hesabını görürüz."


Bu haber 2102 defa okundu
Bu haber için henüz yorum yapılmamış
Diğer Gündem Haberleri

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
BÜYÜKŞEHİRDEN ŞİFALI SUYA ÇEVRE DÜZENLEMESİ
MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Demirci Mahallesinde bulunan ve Yarapınarı olarak bilinen şifalı su kaynağının şartlarının iyileştirilmesi için girişimlerde bulundu.
MİLYONLARCA KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR!
BES'le birlikte 45 yaş altı çalışanların maaşından kesinti başladı. Nisan ayında BES'in ikinci etabı başlayacak. Memurların da Nisan 15'te maaşlarından ilk kesinti yapılacak.
45 PLAKALI ARAÇ SONU OLDU
İZMİR'İN Bornova ilçesinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 26 yaşındaki Sabri Serhad Çamyan bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
SGK'DAN BİR İYİ BİR KÖTÜ HABER
SGK'da Sağlık Bakanlığı, sağlık hizmeti sunumunda yaşanan aksamaların giderilmesi amacıyla SUT'ta bazı değişikliklere ve fiyat güncellemelerine gidildi.
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
ASLINDA ONU HEPİNİZ TANIYORSUNUZ
STAR TV' ekranlarında yayınlanan 'Evleneceksen Gel' adlı evlendirme programına katılan kadın size hiç yabancı gelmeyecek…
İZMİR MANİSA YOLUNDA BÜYÜK KAZA: YOL KAPATILDI !
İZMİR Manisa yolu, Sabuncubeli civarında bir tırın karıştığı büyük bir kaza meydana geldi.
LPG'YLE İLGİLİ FLAŞ DEĞİŞİKLİK
Petrol istasyonlarında LPG/CNG dolumu yapan personelin mağduriyetine yol açan araçlardaki dolum ağızları alt kısımda olamayacak.
MOTOSİKLET TUTKUSU SONU OLDU
MANİSA'DA sabah saatlerinde meydana gelen kazada, arkadaşlarıyla grup halinde İzmir'e giden bir genç hayatını kaybetti
MANİSA'DA ÇOK ÖNEMLİ İKİ MADEN BULUNDU
MADEN Tetkik Arama, Manisa Köprübaşı ve Alaşehir'de rezerv olarak zengin çok önemli iki maden bulunduğunu açıkladı. Madenler çıkarılmaya başlanırsa Manisa önemli bir ekonomik değer kazanacak.
BİN POLİS MEMURU BU KEZ NURLUPINAR BÖLGESİNDE
MANİSA'da yaklaşık bin polis, uyuşturucu madde kullanan ve satan, aranan şahıslar ve PKK ile IŞİD'e üye olan isimleri yakalamak için kahvehanelerde kimlik sorgusu yaptı.
27.2.2017

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!