Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik

KÖPRÜBAŞI'NA DEV EĞİTİM YATIRIMI

KÖPRÜBAŞI'NA DEV EĞİTİM YATIRIMI
23 Eylül 2016 Cuma   |   21:25:51

KÖPRÜBAŞI'NIN Borlu Mahallesindeki Borlu İlkokulu'nun yıkılarak yerine Ferit Pervanlar adına yaptırılan 12 derslikli ilkokul törenle açıldı.

KÖPRÜBAŞI'NIN Borlu Mahallesindeki Borlu İlkokulu'nun yıkılarak yerine İvme Mermer Limited Şirketi ortakları Mehmet ve Savaş Pervanlar tarafından babaları Ferit Pervanlar adına 1 milyon 200 bin TL'ye yaptırılan 170 öğrencinin eğitim göreceği 12 derslikli ilkokul törenle açıldı.
Okulun açılış törenine Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Manisa Milletvekilleri Selçuk Özdağ, Uğur Aydemir, Köprübaşı Kaymakamı Abdülkadir Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, Köprübaşı Belediye Başkanı Zafer Mergen, ilçe protokolü, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Köprübaşı Kaymakamı Abdulkadir Çelik konuşmasında hayırseverlere teşekkür ederek okul ve ilçenin eğitim durumu hakkında bilgi verdi.
İLK KONUŞMA OKUL ÖĞRENCİSİNDEN
Okul öğrencilerinden Lale Dalgın konuşmasında, "Bugün yeni okuluma kavuştuğum için o kadar mutluyum ki anlatamam. Pazartesi okula geldiğimde yepyeni bir okul ile karşılaştım. Sınıfımız, sıralarımız, tahtamız her şeyimiz yepyeni. Bize bu harika okulu yaptığınız için tüm arkadaşlarım, öğretmenlerim ve ailelerimiz adına sayın hayırsever Mehmet ve Savaş Pervanlar'a çok teşekkür ediyorum. Bu yeni okulun hakkını verip çok çalışacağıma söz veriyorum" dedi.
İŞADAMI FERİT PERVANLAR ÇOK MUTLUYDU
Hayırsever işadamı Mehmet Pervanlar da konuşmasında, "2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk günlerinde Ferit Pervanlar ilkokulunu açmanın mutluluğunu, gururunu, onurunu yaşayarak dünyanın en mutlu insanlarından olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bizler Karadeniz'in 1700 rakımlı bir köyünde dünyaya geldik. 5 çocuklu bir ailede, okuma ve okul aşığı bir babanın yanında büyüdük. Okuyabilmek için her gün 8 km yol yürümek zorunda olan bir coğrafyada yetiştik. Bu zorlukları yaşayan birisi olarak istedik ki, geleceğimizin teminatı gençlere güzel, modern bir okul inşa edelim. Sayın vekilim ve sayın valimin destek ve yönlendirmesi ile çok şükür bu hizmeti tamamladık. Buradaki heyecanı görmek, bu mutluluğu hissetmek bizi yeni okullar yapmaya itiyor" diye konuştu.
10 AY İÇİNDE YAPILDI
AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ ise yaptığı konuşmada, Borlu Mahallesine gittiğinde Borlu'daki okulun binasının eski ve depreme dayanıksız olduğundan yıkılma kararının çıktığını öğrendiğini ifade ederek, "Öğrenir öğrenmez işadamı arkadaşım olan Mehmet Pervanlar beyefendiye durumu aktarıp yeni bir okul ihtiyacının olduğunu kendisine iletmiştim. Kendisi, bu önerimi ikiletmeden okulu yaptırmaya karar verdi ve okula rahmetli Babasının adını verdik. Geçici Hükümet döneminde 1 Kasım Genel Seçimlerinden önce Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Yalçın Topçu beyle okulun temelini atmıştık. Şimdi de Bakan Yardımcımız Orhan Erdem beyle açılışını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Dolayısıyla okul binası 10 ay içerisinde yapılmış oldu. Yine Mehmet ve Savaş Pervanlar kardeşler yeni bir arazi daha bağışladılar. Biz de Köprübaşı Belediyesinden yeni bir arazi bağışı aldık. Belediyenin ve bu hayırsever işadamı arkadaşlarımızın bağışladığı arazileri birleştirerek ilçemize 3,5 dönümlük yeni bir spor salonu kazandırıyoruz. Bu dünyada kazandıklarımızı bu dünyada harcayacağız. Önemli olan ebediyete uğurlanırken beraberinde sevaplarımızı da götürebilmek. Her kim eğitime, sağlığa, ibadete yardım ediyorsa teşekkür ediyorum. Manisa zaten bu konuda hayırseverlerimizin birbiriyle yarıştığı bir şehir. Bir yandan devletimiz ve hükümetimiz diğer yandan hayırseverlerimiz Manisa'nın her türlü sosyal, siyasi, ekonomik, kültürel problemlerini halletmek için gayret sarf ediyoruz. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
BAKAN YARDIMCISI DA ORADAYDI
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de yaptığı konuşmada eğitime verdikleri önemi anlatarak 2002'den buyana büyük bir ivme kazandığını belirtti. Türk öğrencilerin dışında 770 bin Suriyeli öğrenciyle de ilgilendiklerini, bunların 400 binine şu anda eğitim verebilme imkanı bulduklarını bildiren Erdem, yeni eğitim kurumlarıyla onlara da derslik yapmaya çalıştıklarını söyledi. Erdem, milli eğitime çok eleştiriler yapıldığını ve en çok da Finlandiya'dan bahsedildiğini belirterek Finlandiya'nın 500 bin öğrencisi olduğunu, kendilerinin sadece Suriyeli 770 bin öğrenciye ders vermeye çalıştıklarını, 500 bin öğrenciyle 26 milyonluk öğrenci camiasının karşılaştırılamayacağını ifade etti. Erdem, "Türkiye'deki eğitim sistemi, eksikleri vardır, çok dinamik bir sistemdir, yanlışlarımız vardır, ama inanın her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir noktaya gelmektedir" dedi.
Manisa'nın eğitimde çok iyi bir noktada olduğunu kaydeden Erdem, Vali Güvençer ve Manisa Milletvekillerinin eğitime verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti. Okulu yapan hayırsever Mehmet ve Savaş Pervanlar kardeşlere de teşekkür eden Erdem, hayırseverliklerini sürdürmelerini temenni etti.
KURDELE KESİLDİ
Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, hayırseverlerin, yaptıkları hayır ile söylenebilecek en güzel sözü söylediklerini belirterek kendilerine ancak teşekkür etmek kaldığını söyledi. Teşekkürü hak eden ikinci kişi Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem'in Ankara'daki çok yoğun işleri arasında buraya teşrif ederek bu güzel anı kendileriyle paylaştığını söyledi.
Vali Güvençer, "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hükümetlerinin en değerli, en önemli, en büyük bakanlığı olan Milli Eğitim Bakanlığının 2016-2017 eğitim öğretim yılına yaşanan bütün sıkıntılarına rağmen sapa sağlam, tam donanımlı olarak, eksiksiz kusursuz başlıyoruz. Bu da Milli Eğitim Bakanlığının yüksek riyasetinin talimatlarının, desteklerinin çok büyük payı var. Milli Eğitim Bakanımız ve Bakanlığımıza da şükranımı ifade ediyorum. Babaları Ferit Pervanlar'ı da rahmetle anıyorum" dedi.
Konuşmaların ardından hayırsever kardeşlere şükran belgesi ve teşekkür plaketi verildi.
Daha sonra kurdele keserek okulun açılışını gerçekleştiren protokol ve hayırsever kardeşler sınıfları gezip öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye ettiler.


Bu haber 612 defa okundu
Bu haber için henüz yorum yapılmamış
Diğer Gündem Haberleri

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
İŞÇİ ALACAKLARI İÇİN ZAMAN AŞIMI DAVALARINDA SÜRE KISALIYOR
İŞ dünyası temsilcileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'na işçilerin kendilerine dava açabilmeleri için tanınan zamanaşımı sürelerinin çok uzun olduğu şikayetinde bulundu.
ÇÖP KAMYONU İLE TUĞLA YÜKLÜ KAMYON ÇARPIŞTI
MANİSA'NIN Salihli ilçesinde çöp kamyonu ile tuğla yüklü kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1'i ağır, 3 kişi yaralandı.
TURGUTLU'DA NOSTALJİ RÜZGARI
MANİSA Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı, Turgutlu'da verdiği Türk Sanat Müziği Konseri ile ilçe halkına nostaljik bir gece yaşattı.
MANİSALILAR İDAM CEZASINI KONUŞTU!
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'da düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, "İdam yasası meclisten geçmezse referanduma gidebiliriz" demişti.
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
ASLINDA ONU HEPİNİZ TANIYORSUNUZ
STAR TV' ekranlarında yayınlanan 'Evleneceksen Gel' adlı evlendirme programına katılan kadın size hiç yabancı gelmeyecek…
EGE BÖLGESİNDE DİDİK DİDİK ARANIYOR
MARMARİS'TE, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın kaldığı otelden ayrılmasından kısa süre sonra saldırıp 2 polisi şehit eden özel timin firari üyelerinin yakalanması dağlık alandaki operasyonlar sürüyor.
LPG'YLE İLGİLİ FLAŞ DEĞİŞİKLİK
Petrol istasyonlarında LPG/CNG dolumu yapan personelin mağduriyetine yol açan araçlardaki dolum ağızları alt kısımda olamayacak.
MANİSA'DA ÇOK ÖNEMLİ İKİ MADEN BULUNDU
MADEN Tetkik Arama, Manisa Köprübaşı ve Alaşehir'de rezerv olarak zengin çok önemli iki maden bulunduğunu açıkladı. Madenler çıkarılmaya başlanırsa Manisa önemli bir ekonomik değer kazanacak.
BİN POLİS MEMURU BU KEZ NURLUPINAR BÖLGESİNDE
MANİSA'da yaklaşık bin polis, uyuşturucu madde kullanan ve satan, aranan şahıslar ve PKK ile IŞİD'e üye olan isimleri yakalamak için kahvehanelerde kimlik sorgusu yaptı.
ŞEHİT YARBAY'IN VASİYETİNİ YERİNE GETİRMİŞ
SONER Yalçın, Manisalı Şehit Yarbay Melih Gülova'nın, projesi ve hayali İHA'yı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar'a ve babasına yıllar önce vasiyet ettiğini, gerçekleşen vasiyetin TSK'ya ilaç gibi geldiğini söyledi.
27.1.2017

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!