Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik

"KÖŞK'TE YAŞAMADIM" DEMEYİN!

"KÖŞK'TE YAŞAMADIM" DEMEYİN!
25 Ağustos 2016 Perşembe   |   17:27:12

‘Senin Tarzın, Senin Yaşamın' sloganıyla yola çıkan Selim Saraçoğlu, kurduğu Köşk Kız Öğrenci Apartı ile eşine az rastlanır bir konsept sunuyor.

Manisa tarım ve sanayi şehri olmasının bir adım ötesine geçerek, üniversite şehri olmanın da sinyallerini vermeye başladı. İzmir'in yakın olması nedeniyle barınma sorunu yaşamayan üniversite öğrencileri, şimdilerde Manisa'da kalmak istiyor, ancak konut sorunuyla karşılaşıyor. Genç yatırımcı Selim Saraçoğlu ve eşi Özlem Saraçoğlu, bu sorunun üstesinden gelmek istemiş ve Sultan Camii'nin arkasında uygun bir bina da bulunca muhteşem manzarası ve hizmet kalitesiyle göz kamaştıran Köşk Kız Öğrenci Apartı'nı sektöre kazandırmış. Adı gibi kendisi de köşk yaşamı sunan kız öğrenci apartı, 7/24 uygulamasıyla sınırsız ayrıcalıklar sunuyor.
Öğrenci olmak her dönemde zordur. Hayatlarının baharında, gurbette, ilk defa ailelerinden bağımsız dirsek çürütmek zorunda kalan binlerce gencin kaygı düzeyi yüksek, güvensizlik duygusu tavan yapmış durumdadır çoğu zaman. İşte böyle bir anda sığınacak bir yuva, güvenecek insanlar görmek isterler çevrelerinde. Biz de, "Manisa'da öğrencilerin durumu ne alamde?" deyip, kendimizce bir araştırma yaptık. Malum, Manisa tarım ve sanayi şehri olmasının bir adım ötesine geçerek, üniversite şehri olmanın da sinyallerini vermeye başladı. İzmir'in yakın olması nedeniyle barınma sorunu yaşamayan üniversite öğrencileri, şimdilerde Manisa'da kalmak istiyor, ancak konut sorunuyla karşılaşıyor. Birkaç öğrenci bir araya gelip ev tutmaya kalksalar, şu anki durumda evli çiftlerin bile ev bulma şansı düşük. Fiyatlar da oldukça yüksek. Hadi kiraladınız bir ev, okuldu, dersti, sınavdı, yazdı, kıştı, yakıtıydı, yemesi, içmesiydi, bir sürü ek külfet. Öğrenci yurtları belli ölçülerde bir rahatlık, konfor sağlıyor öğrenciler için. Tabi hizmetin kalitesi de önemli.
KÖŞK'ÜN YÖNETİCİLERİYLE TANIŞTIK
Derken yolumuz Köşk'e düştü. Bir röportaj için öğrenci yurdu aradığımızda şehir esnafı Köşk'ü gösterdi bize, uzun uzun da methettiler. Genç yatırımcı Selim Saraçoğlu ve eşi Özlem Saraçoğlu, Manisa'da yaşanan bu sorunun üstesinden gelmek istemiş ve Sultan Camii'nin arkasında uygun bir bina da bulunca muhteşem manzarası ve hizmet kalitesiyle göz kamaştıran Köşk Kız Öğrenci Apartı'nı sektöre kazandırmış. Adı gibi kendisi de köşk yaşamı sunan kız öğrenci apartı, 7/24 uygulamasıyla sınırsız ayrıcalıklar sunuyor. Burası üniversite öğrencileri için kurulmuş yüksek standartlara sahip bir yaşam kompleksi. Öğrenciye sadece konaklama imkanı sunmakla kalmayıp, kişisel ve sosyal gelişimlerine destek olacak olanaklar sunuluyor. ‘Senin Tarzın, Senin Yaşamın' sloganıyla yola çıkan idealist girişimci Selim Saraçoğlu, misyonlarını da şöyle ifade etti: "Başarıya giden yolun ne kadar zahmetli ve engellerle dolu olduğunu biz yaşayarak öğrendik. Bu nedenle başarıya ulaşmak için bu yola ilk adımlarını atan öğrencilerimize öncelikle huzurlu ve güvenilir bir yaşam alanı sunmayı, ardından kariyer yolunda karşılaşacakları her engelde ve zorlukta onlara destek olacak donanımı sağlamayı ve bunu yaparken de iletişimi ve sosyalliği bol aktiviteler sunmayı görev edindik". Vizyonları ise, şöyle: "Geleceğimizin mimarları olan üniversite öğrencilerimize huzurlu, güvenilir ve konforlu bir yaşam kompleksi içerisinde eğitim hayatları boyunca ve iş hayatlarında yararlanabilecekleri sosyal ve kişisel gelişimlerine katlı sağlamak".
KÖŞK'Ü TERCİH ETMENİN PEK ÇOK NEDENİ VAR!
"Neden Köşk?" sorusuna verilebilecek birçok cevap var. Öncelikle, ev tadında ve rahatlığında bir yaşam sunuyor. Konumu itibariyle üniversitenin tüm kampüslerine ulaşımı çok kolay. Sinema, tiyatro, konser alanları, banka, market, ATM ve AVM' ler yürüme mesafesinde. Öğrencinin üniversite yaşamında başarıya odaklanabilmesi için ihtiyacı olan her üniteyi sunuyor. Eğitim öğretim dışında da sosyal hayatı destekliyor. Verilen kişisel hizmetlerle ailesinden ayrı ve uzakta yaşayan bir öğrenci için hayatı kolaylaştırıyor. Köşk'te öneri ve şikayetler göz önünde bulunduruluyor. Daha ne olsun değil mi?
HİZMETLER SAYMAKLA BİTMİYOR
Köşk'ü tanıdıkça ve hizmetlerini öğrendikçe, insanın, "Ben nereye geldim?" diye sorası geliyor. Lüks otel konforundaki Köşk, Saraçoğlu ailesinin sıcaklığı ve misafirperverliğiyle birleşince yaşanası bir hal alıyor. Köşk 1, 2 ve 3 kişilik odalarda isteğe göre farklı konaklama seçenekleri sunuyor. Ortak ve kişisel kullanım alanlarında temizliğe çok fazla önem veriliyor. Tüm tesiste ücretsiz Wİ-Fi, uydu bağlantılı TV, ortak alanlarda güvenlik kamera sistemi, yangın ve hırsız alarm sistemi, merkezi ısıtma sistemi hizmetleri sunuluyor. Öğrenci anneleri ve kız kardeşleri misafir ediliyor, yakınlarının yaşam alanını görebilmeleri için misafir ağırlama imkanı sunuluyor. Her daim ve her konuda danışmanlık hizmeti veriliyor. Öğrencilere büyük külfet sayılan elektrik, su, internet, ısınma vb. tüm fatura takibi ve diğer rutin işlemlerden ve ödemelerden uzak bir ev yaşantısı sunuluyor. Böylece, öğrenciler kendi finansal yönetimlerini daha kolay bir şekilde yapabiliyor. Üstelik hiçbir siyasi, mezhepsel veya dini akıma bağlı olmayan, sadece üniversiteli öğrencilerinin özgürlük anlayışına hizmet vermek amacıyla kurulmuş, tarafsız ve profesyonel bir kuruluş Köşk.
DAHASI VAR…
Teras Cafe, Mini Sinema, Mutfak (Tüm Malzemeleriyle), Fitness, Çamaşır Odası, Ütü Odası, Bavul Odası, 7/24 Danışma, Düzenli Oda Temizliği, 24 Saat Sıcak Su, Asansör, Jeneratör, Deprem Yönetmeliğine Uygun Betonarme Yapı, Yönetim, Temizlik, Güvenlik Personelleri, Parmak İzi Geçiş Sistemi, Yüksek Hızda Kablosuz İnternetcamera, Uydu Bağlantılı TV (Her Odada), 24 Saat Kameralı Güvenlik Sistemleri, Yangın Alarm Sistemi, Hırsız Alarm Sistemi, Merkezi Isıtma Sistemi, Sosyal İmkanlar, Yabancı Dil Eğitimleri ve Konuşma Kulübü (İngilizce), Kişisel Gelişim ve Kariyer Seminerleri, Dans Kursu, Enstrüman Kursu, Fotoğrafçılık Kursu, Resim Kursu, Tiyatro Kursu, Pilates, Sinema Kulübü, saymakla bitmeyen hizmetler… Köşk, her dairesi farklı bir dünya şehrinin konseptiyle tasarlanmış 5 kattan oluşuyor. Her katta 1, 2 ve 3 kişilik odalar bulunuyor ve her katın kendine özel mutfağı, tuvalet ve banyosu olmakla birlikte her bir odanın kendine özel buzdolabı ve mutfak gereçleri de bulunuyor.
İYİ GÜNDE, ZOR GÜNDE YANINIZDA
Alışılagelmiş yurt-apart kavramını değiştiren, özel olarak öğrenciler düşünülerek tasarlanmış, geçici bir konaklama noktası değil, eğitim için hazırlanmış bir motivasyon platformu ve konaklamanın haricinde sunulan imkanlar doğrultusunda Köşk, tam bir sosyal yaşam merkezi. Burada her öğrenci ailenin bir ferdi gibi korunup gözleniyor. Öyle ki bir sağlık problemi yaşadıklarında hemen yetkililer tarafından hastaneye götürülüyor ve tedavileri yaptırılıyor.
En üst kattaki terastan yeşillikler içindeki Şehzadeler Şehri Manisa'yı izliyorsunuz. Tam karşınızda muhteşem heybetiyle Mesir Camii duruyor. Kuş sesleri arasında elinizi uzatsanız bulutlara değecek hissine kapılıyorsunuz. "Tamam!" diyorsunuz, "Köşk dedikleri tam da bu olsa gerek".
Köşk Kız Öğrenci Apartı'nı görmeyi çok istediniz değil mi? Gidin, güler yüzle, sevgiyle ağırlanacaksınız.

Haber: Nezih VAROL

Bu haber 1050 defa okundu
Bu haber için henüz yorum yapılmamış
Diğer İş Dünyası Haberleri

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
BÜYÜKŞEHİRDEN ŞİFALI SUYA ÇEVRE DÜZENLEMESİ
MANİSA Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Demirci Mahallesinde bulunan ve Yarapınarı olarak bilinen şifalı su kaynağının şartlarının iyileştirilmesi için girişimlerde bulundu.
MİLYONLARCA KİŞİYİ İLGİLENDİRİYOR!
BES'le birlikte 45 yaş altı çalışanların maaşından kesinti başladı. Nisan ayında BES'in ikinci etabı başlayacak. Memurların da Nisan 15'te maaşlarından ilk kesinti yapılacak.
45 PLAKALI ARAÇ SONU OLDU
İZMİR'İN Bornova ilçesinde karşıdan karşıya geçmeye çalışan 26 yaşındaki Sabri Serhad Çamyan bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetti.
SGK'DAN BİR İYİ BİR KÖTÜ HABER
SGK'da Sağlık Bakanlığı, sağlık hizmeti sunumunda yaşanan aksamaların giderilmesi amacıyla SUT'ta bazı değişikliklere ve fiyat güncellemelerine gidildi.
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
ASLINDA ONU HEPİNİZ TANIYORSUNUZ
STAR TV' ekranlarında yayınlanan 'Evleneceksen Gel' adlı evlendirme programına katılan kadın size hiç yabancı gelmeyecek…
İZMİR MANİSA YOLUNDA BÜYÜK KAZA: YOL KAPATILDI !
İZMİR Manisa yolu, Sabuncubeli civarında bir tırın karıştığı büyük bir kaza meydana geldi.
LPG'YLE İLGİLİ FLAŞ DEĞİŞİKLİK
Petrol istasyonlarında LPG/CNG dolumu yapan personelin mağduriyetine yol açan araçlardaki dolum ağızları alt kısımda olamayacak.
MOTOSİKLET TUTKUSU SONU OLDU
MANİSA'DA sabah saatlerinde meydana gelen kazada, arkadaşlarıyla grup halinde İzmir'e giden bir genç hayatını kaybetti
MANİSA'DA ÇOK ÖNEMLİ İKİ MADEN BULUNDU
MADEN Tetkik Arama, Manisa Köprübaşı ve Alaşehir'de rezerv olarak zengin çok önemli iki maden bulunduğunu açıkladı. Madenler çıkarılmaya başlanırsa Manisa önemli bir ekonomik değer kazanacak.
BİN POLİS MEMURU BU KEZ NURLUPINAR BÖLGESİNDE
MANİSA'da yaklaşık bin polis, uyuşturucu madde kullanan ve satan, aranan şahıslar ve PKK ile IŞİD'e üye olan isimleri yakalamak için kahvehanelerde kimlik sorgusu yaptı.
27.2.2017

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!