Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik

KILIÇDAROĞLU'NA FETÖ ENSTİTÜLERİNDEKİ GÖRÜŞMELER SORULDU

KILIÇDAROĞLU'NA FETÖ ENSTİTÜLERİNDEKİ GÖRÜŞMELER SORULDU
7 Ocak 2017 Cumartesi   |   17:55:15

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Grup Başkanvekilliğini yürüttüğü TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun aldığı verilere ilişkin önemli bilgiler verdi


Görev süresini dolduran TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda görevli Grup Başkanvekili ve AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na FETÖ enstitüleriyle ilgili sorular yöneltildiğini söyledi.

Komisyonun süresi boyunca yaptıkları çalışmaları anlatan Milletvekili Selçuk Özdağ, "Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakanlarımıza, Genelkurmay Başkanımıza ve 3 Belediye Başkanımıza sorularımızı gönderdik. Bunların içerisinden 11. Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'ün cevapları geldi. Tansu Çiller ve Yıldırım Akbulut'un cevapları da geldi. Abdullah Gül'le ilgili 3 önemli konu var. CHP'liler, Abdullah Gül'ün Farukluoğlu'na bir belge verdiğini ve bu belge sayesinde okullara yardım edildiğini söylüyorlardı. Abdullah Gül bunu yalanlıyor. Farukluoğlu'na böyle bir mektup vermediğini söylüyor. Fehmi Koru'yu kendisinin göndermediğini söylüyor. Bu yapıyla ilgili özellikle 12 Eylül 2010 referandumu sürecinde uyarılar yaptığını söylüyor. 17/25 Aralık ve önceki olaylarda bu yapının devlet içerisinde rol almaya çalıştığını söylüyor. Abdullah Gül 7 Şubat MİT Krizi'nde MİT Başkanı'na kesinlikle ifade vermemesi gerektiğini söylediğini belirtiyor. Bunun bir operasyon olduğunu ve provake olduğunu belirttiğini iletti. Tansu Çiller de bu yapıyla resmi toplantılar yapıldığını ancak bunun dışında yapıya hiçbir şekilde yardımcı olmadığını belirtiyor. Tansu Çiller 17/25 Aralık'ı bir darbe girişimi olarak gördüğünü ifade ederken, 15 Temmuz'u da lanetliyor." dedi.

"DİNLEMEDİĞİMİZ TEK İSİM MİT MÜSTEŞARI"

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a 15 Temmuz Darbe Girişimi'yle ilgili çeşitli sorular yönelttiklerini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Başbakan'a tabii olması nedeniyle dinlenmeyen tek ismin MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu belirtti.

Özdağ, "Şu anda Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan cevap bekliyoruz. Komisyonumuza şu anda Nejdet Sezer'in de mektubu ulaştı. CHP'liler komisyonun bazı şeyleri örttüğünü söylüyor. Neyi örtmüşüz? Kendilerine eski Başbakanlarına soru sorun dedik, Hulusi Akar'a soru sorun dedik. Nejdet Özer'i suçluyorlar. Eğer Nejdet Özel'i suçluyorsan gelip soru soracaksın. AK PArti grubu olarak biz tüm soruları açıklıkla sorduk ve şeffaf çalıştık. Şu an dinlemediğimiz tek kişi MİT müsteşarı. Zaten MİT müsteşarı Başbakan'a tabii. Devletin sırlarına vakıf olan bir isim. Onunla ilgili soruyu Genelkurmay Başkanı'na sorduk. 'MİT müsteşarı size ne zaman geldi, ne söyledi, ne konuştunuz' dedik. İhbarı size yapan kişi ne dedi diye sorduk. Komisyonumuzla ilgili kimsenin kötü söz söylemeye hakkı yoktur. Burada görevini yapmayan CHP'li ve HDP'li milletvekilleridir. MHP'li milletvekili Mehmet Erdoğan komisyonlara gelmiştir ancak komisyonlarda soru sormamıştır. Ondan da soru beklerdik. Eğer kafalarında eski Başbakan ya da Cumhurbaşkanlarıyla ilgili bir soruları olsaydı rahat rahat gelir soru sorarlardı. Biz 30'ar soru hazırlarken onlar 100 soru hazırlarlardı. Bu kişiler tarihe, demokrasiye ve millete karşı görevlerini yapmamışlardır." diye konuştu.

"KOMİSYONA GELEN KİŞİLER ARASINDA AYRIM YAPTILAR"

CHP ve HDP milletvekillerinin komisyona çağırılan kişiler arasında ayrım yaptıklarını öne süren AK Partili Özdağ, "Komisyona gelen kişiler arasında ayrım yaptılar. Kendilerine fikren yakın gördükleri kişilere soru sormadılar. Kendilerilerinden uzak zihniyette olan insanlara acımasızca sorular sorarak eleştirdiler. Eleştirebilirler ancak aynı soruları kendilerine yakın isimlere de sormalarını beklerdim. Biz AK Parti grubu üyeleri olarak doğru işler yaptık. Fethullah Gülen'in akıl hastanesinde yattığını, sahte emekliliğini, sahte pasaportunu çıkardık." dedi.

KILIÇDAROĞLU 17 ARALIK'TAN 10 GÜN ÖNCE FETÖ ENSTİTÜLERİNDE MİYDİ?

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Kılıçdaroğlu'na sorulmak üzere CHP'ye bir yazı yazdık. 17 Aralık'tan 10 gün önce Amerika'ya giderek bir kaç Fethullah Gülen Enstitüsü'nde FETÖ'nün adamlarıyla görüşmeler yaptığını, her davete icabet ettik diyor kendisi. Fethullah Gülen adını ağzımıza almadık, alsak ne olurdu diyor. 8 Şubat olmuş, dershaneler olmuş ardından 17/25'e ramak kalmış, Sayın Kılıçdaroğlu Amerika'ya giderek burada Fethullah Gülen'in enstitü elemanlarıyla görüşüyor. CHP Milletvekillerinin 17/25 Aralık'tan sonra düşmanımın düşmanı dostumdur diyerek Fethullah Gülen'in okulları, dershaneleri kapatılırken ve şirketlerine kayyum atanırken onlara destek verdiğini tespit ettik." diye konuştu.

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARMA GÜNDEMDE

AK Partili Özdağ son olarak şu ifadeleri kullandı, "Bir büyük örgütle karşı karşıyayız. Şimdi dışarıdalar, içeride operasyonlar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Herkesi bildiklerini söylemeye davet ediyorum. Bildiğini herkes söylesin. Bu yapı ihanet örgütünün yapısıdır. Samimi olanlar bildiklerini yargıya anlatsınlar ki demokrasiye katkıda bulunsunlar. Bu yapı yurtdışında Türkiye'nin başına bela olmaya devam edecek. Türkiye bunun da tedbirini alacak. Bir yandan vatandaşlıktan atacak, bir diğer yandan kırmızı bülten çıkararak bunları Türkiye'ye almaya gayret göstererek. Diğer yandan bulundukları ülkelerde hukuka başvurmaya devam edeceğiz. Onları rahat bırakmayacağız. Gök kubbeyi başlarına yıkacağız."

Bu haber 428 defa okundu
Bu haber için henüz yorum yapılmamış
Diğer Siyaset Haberleri

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
HAMSİ ŞENLİĞİ'NDE KARADENİZ RÜZGARI
MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde Turgutlu Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen 8. Hamsi Şenliğinde adeta Karadeniz rüzgarı esti
MANİSA AAT HIZLA BÜYÜYOR!
MANİSA merkezin çevre kirliliğini ortadan kaldıracak olan tesiste, zemin iyileştirme işleminin tamamlanmasının ardından betonarme imalatlar hız kazandı
YEŞİLYAYLA MAHALLESİ'NE YENİ SONDAJ
MASKİ Genel Müdürlüğü, yaz mevsiminde mahallelerde yetersiz su sorunları yaşanmaması için şimdiden önlem alıyor.
ÖZDAĞ'IN YENİ EKİBE GÜVENİ TAM!
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, belirlenen İl yeni yönetim kurulu listesinin açıklanmasının ardından değerlendirmede bulundu
ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ İZMİR İÇİN UYARDI
ABD Büyükelçiliği vatandaşlarını İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Diyarbakır'daki Nevruz kutlamaları için uyardı.
SALİHLİ'DE CANLI BOMBA YAKALANDI!
MANİSA'nın Salihli ilçesinde sabah saatlerinde sıcak dakikalar yaşandı.
MANİSASPORLU AYGÜN'ÜN ACI GÜNÜ
MANİSASPOR'UN ve Fenerbahçe'nin efsane oyuncusu Aygün Taşkıran'ın kızı ve yeğeni Bergama yolunda geçirdiği elim trafik kazası sonucu hayatını kaybetti
İŞTE GÖREV ŞEHİTLERİMİZ
MANİSA'nın Yunusemre İlçesi'nde, aşırı hızla giden hafif ticari araç, alkollü sürücünün kontrolünden çıkarak refüjde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi işçilerinin arasına daldı.
EGE BÖLGESİNDE DİDİK DİDİK ARANIYOR
MARMARİS'TE, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın kaldığı otelden ayrılmasından kısa süre sonra saldırıp 2 polisi şehit eden özel timin firari üyelerinin yakalanması dağlık alandaki operasyonlar sürüyor.
MANİSASPOR VE MANİSA ZEKİ ABİ'SİNİ KAYBETTİ
MANİSASPOR'un efsane yöneticilerinden, Manisalı Sanayici İş Adamı ÇELSAN Ziraat Aletleri LTD. ŞTİ sahibi Zeki Ayaydın'dan üzücü haber geldi.
MANİSA'DA AKIL ALMAZ OLAY
MANİSA'DA meydana gelen olay Manisa polisini harekete geçirdi.
OHAL CEZALARI BELLİ OLDU!
TÜRKİYE'DE 3 ay süreyle OHAL ilan edildi. Peki OHAL'de neler yapmalıyız, neleri yaptığımızda bunun cezası ne kadar? İŞte OHAL para cezaları ...
22.12.2016

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!