Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik
NACİ AKIN
» BOŞVERE, BOŞVERE NE HALE GELDİK !
14 Nisan 2016 Perşembe
Selami Şahin, yüzlerce bestesi olan, Zeki Müren'den, Bülent Ersoy'a, Emel Sayın'dan Ajda Pekkan'a kadar birçok sanatçıya bestelerini vermiş üretken bir sanatçımızdır. Cezayir asıllı ünlü Fransız şarkıcısı Enrico Macias bile onun eserini seslendirenler arasındadır. Bugünkü aklım olsaydı, diye başlayan Nil Burak'ın seslendirdiği "Boşvere, Boşvere Ne Hale Geldik" şarkısı da onun en güzel eserlerinden biridir. Nedense takıldı dilime, pelesenk oldu adeta. Günlük haber özetlerini okurken de dilimden düşmüyordu, bakın şarkının sözleriyle haberler bir araya gelince ne çıkıverdi ortaya.
Efendim! Malum vakfın çocuk istismarcısı hocasının 45 çocuğa cinsel tacizde bulunması, onun ilk vukuatı değilmiş. İddiaya göre komşusu M.T yıllar önce zanlının durumundan kuşkulanmış, hatta onun "buranın çocukları kıçını yıkamasını bilmiyor" sözlerinden de epey huylanmış. Ayrıca, zanlının ayrıldığı eşinden olan çocuğuyla hiç ilgilenmediği halde diğer çocuklara hediyeler almasından onlara özel ilgi göstermesinden, saçlarını, başlarını okşamasından rahatsızlık duymuş. Günün birinde M.T kırtasiye dükkanına ikinci el bilgisayar almak istemiş, zanlı kendi bilgisayarını uygun fiyatla verebileceğini ama dosyalarını silmek için biraz zaman tanımasını istemiş. Güya dosyaların tümünü de silmiş ama M.T komşusundan aldığı bilgisayarı kurcalarken hard diskten bir yerlerden çocuk pornosu görüntüleri düşüvermiş ekrana. Biraz daha kurcalamış daha nelere ulaşmış, nelere. Hemen jandarmaya ihbarda bulunmuş, kendisi de boş durmamış bazı çocukları sıkıştırmış neler öğrenmiş neler. Elbette jandarma da bir şeyler öğrenmiş, deliller de toplamış. Ancak taciz edilen çocukların velileri şikayetçi olmamışlar, jandarma da dosyayı kapatıvermiş. Herhalde veliler ya umursamazlıklarından ya da, olayın duyulmasının çocuklarında travmaya yol açabileceğini düşünerek boş vermişler. Boşvere, boşvere ne hale geldik, her yüze güleni biz dost bildik, neredeydik nerelere geldik.
Efendim bir başka haber! Yıllarca casusluk suçlamasıyla asker, sivil birçok onurlu ve muteber insan tutuklandı, eziyet çekti sonra olay açığa çıktı hepsi serbest kaldı. Geçen hafta da MKE'de bir fabrika müdürü yerli piyade tüfeğinin gizli teknik bilgi ve dokümanlarını satarken suçüstü yakalanmış. İddialara göre casusluk ve rüşvet iddiasıyla tutuklanan müdür bir dönem AKP'nin siyaset akademisine de katılmış. MKE kökü Tophane Müşirliğine dayanan ulusal savunma sanayimizin baş tacı, güzide bir kuruluşumuzdur. Gençlik yıllarımda yazları MKE'nin Erdek kampına giderdik. Oradan biliyorum, çok onurlu, vatansever, memleket sever idarecileri vardı. Sonrasında bu idarecilerin çoğu devletin en üst makamlarına kadar yükseldiler, kurumun da bir itibarı vardı. Savunma sanayii bir ülkenin tam bağımsızlığının da garantisidir bir anlamda. Kırıkkale'de sebebi bilinemeyen patlamalar oldu boş verdik. Aselsan'da art arda şüpheli intihar vakaları oldu boş verdik, kurumlar partizanlarla doldu boş verdik, yolsuzluk şayiaları çıktı boş verdik. Boşvere boşvere ne hale geldik.
Birkaç gündür gazetelerin birinci gündem maddesi MHP muhaliflerinin açtığı davanın kazanılması ve sonrasında yaşanabilecek muhtemel gelişmeler. Yeni Çağ gazetesi samimi bir şekilde Sayın Meral Akşener'den yana net tavrını koyuyor. Bir köşe yazısında Akşener'in desteğinin %28'lerde olduğunu söylüyor. Biz de katılıyoruz zira Akşener'i karşılayanlar arasında çaresizlikten AKP'ye yönelmiş binlerce Doğru Yolcu, ANAP'lı seçmen ve eski yöneticileri de var, sahadan aldığımız izlenim de böyle. Ancak, başta Akit olmak üzere sahibinin sesi gazetelere ne demeli? Elazığ eski CHP il Başkanı'nın CHP'den istifa edip Akşener'in yanına geçtiğini önemli bir haber gibi veriyorlar. Amaç Akşener üzerinden Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'yi yıpratmak. Hedef Akşener üzerinden MHP'yi baraj altı bırakacak bir senaryoyu sahneye koymak. Bir taraftan Akşener'e gaz veriyorlar diğer taraftan da Bahçeli'ye sakın bırakma mesajı veriyorlar. Böylelikle MHP'den umudunu kesecek bazı vekilleri ikna ederek anayasa değişikliğine oy kazandırmak asıl niyetleri. Zira onlar da biliyorlar ki, Yargıtay süreci, tüzük kongresi derken süreç iyice uzayacak. Bahçeli de bu süreyi iyi kullanarak muhalif delegelerin çoğunu tasfiye ederek geçit vermeyecek. Zaten Bahçeli de aynı şeyi söylüyor "MHP'yi teslim etmeyiz" diyor.
Aman Sayın Akşener bu oyuna gelmeyin, sakın boş vermeyin, söylediklerimi yabana atmayın. Artık siz MHP'nin değil halkın malı oldunuz. Sizi gencecik yaşınızda parlamentoya ve İçişleri Bakanlığı gibi yüce bir makama taşıyan DYP'dir. Yine sizi yüceltecek olan da merkez sağ seçmenleridir. Halk, Sayın İlhan Kesici ile el ele, kol kola iktidara yürümenizi bekliyor, bu umudu boşa çıkarmayın, dönün artık yuvanıza. Bunları boş verir, yabana atarsanız yarın gene boş vere boş vere ne hale geldik namelerini mırıldanırız.
Bugünkü aklım olsaydı, diye başlıyor demiştik ya şarkıya. Her seçimden sonra elim kırılsaydı da oy vermeseydim diyenlerin sayısı hiç de küçümsenmeyecek kadar fazladır. Ya insanlar her iki kişiden biri olmaktan duydukları utançtan bu sözü söylerler ya da balık hafızaları çabucak unutuverir söylediklerini ve gider gene oylarını verirler. Ama asıl neden alternatifsizliktir.
Selami Şahin'le başladık onunla bitirelim, plağı çevirelim. Özledim diyelim. Gerçekten özledik, huzuru, barışı, refahı, kucaklaşmayı, insanca yaşamayı özledik. Baskılardan, terörden arınmış, özgürce sesimizi yükseltebileceğimiz konuşan Türkiye'yi, hürriyet içinde kalkınmayı, yeniden Büyük Türkiye idealine koşacağımız günleri özledik. Umut da vardır çare de vardır, meşruiyet içinde çare tükenmez dedik geliyoruz. Kararlıyız başaracağız. Mutlu yarınlara…

Bu yazı 486 defa okundu

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
FATİH KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINDA KORKUTAN KAZA
MANİSA'da meydana gelen kazada 3 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı.
UYKU PROBLEMİNE KARŞI SAĞLIKLI BESLENME
MANİSA'nın Kula ilçesinde görev yapan diyetisyen Kübra Gündoğan, süt, ceviz, muz ve yulafın kaliteli uyku sağladığını söyledi.
MANİSA'DA KADINLARDAN 'HAYIR' EYLEMİ
MANİSA'da bir araya gelen CHP'li ve çeşitli kadın sivil toplum örgütlerinin üyesi yaklaşık 100 kadın, 16 Nisan tarihinde yapılacak anayasa değişikliği referandumunda 'Hayır' oyu vereceklerini açıkladı.
HASTALARA MÜZİKLİ TERAPİ
MANİSA Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde hastalara uygulanmaya başlandı
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
İŞTE GÖREV ŞEHİTLERİMİZ
MANİSA'nın Yunusemre İlçesi'nde, aşırı hızla giden hafif ticari araç, alkollü sürücünün kontrolünden çıkarak refüjde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi işçilerinin arasına daldı.
19 İLÇE İL OLACAK
TÜRKİYE Büyük Millet Meclis'inde, İçişleri Bakanlığı'nda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda ve bazı kamu kurumlarında hazırlanmış olan dosyanın tamamlandığı iddia edildi. Dosyada Manisa'dan da 3 ilçe bulunuyor.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
ASLINDA ONU HEPİNİZ TANIYORSUNUZ
STAR TV' ekranlarında yayınlanan 'Evleneceksen Gel' adlı evlendirme programına katılan kadın size hiç yabancı gelmeyecek…
HIZ GÖSTERGESİ 150'DE TAKILI KALMIŞ
MANİSA Organize Sanayi Bölgesinde meydana gelen trafik kazasının ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Kazaya karışan araçlardan birinin kaza anında hız göstergesinin 150'de takılı kaldığı iddia edildi.
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MANİSA KLİBİ HAZIRLADI
Manisa Büyükşehir Belediyesi, farklı bir çalışmaya imza atarak, ilçelere has özellikleri ön plana çıkaran bir video klip hazırladı.
RAPOR ALAN İŞÇİNİN MAAŞI KESİLMEYECEK
SGK, kamu veya toplu iş sözleşmesine tabi iş yerlerinde çalışanların maaşının iş göremezlik raporu süresince kesilerek eksik ödenmesini önleyecek yeni bir düzenlemeyi hayata geçirdi.
26.1.2017

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!