Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik
Yavuz ELBİRLER
» 26 AĞUSTOS BU VATAN BİZİM
28 Ağustos 2015 Cuma
Türk Vatanı Anadolu'nun Yurt Edilişinin 944. Yıl dönümü Kutlu Olsun.
Sultan Alparslan 26 Ağustos Cuma günü, sayıca kendi ordusundan kat be kat fazla Doğu Roma Ordusu karşısında savaşa başlamadan önce askere şu konuşmayı yapmış idi:
"Kumandanlarım, askerlerim! Biz ne kadar az olursak olalım, onlar ne kadar çok olursa olsunlar, daha fazla bekleyemeyiz. Bütün Müslümanların minberlerde bizim için dua ettiği şu saatlerde kendimi düşman üzerine atmak istiyorum. Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya şehit olur cennete girerim... Askerlerim! İşte atımın kuyruğunu bağladım. Bir er gibi savaşa gireceğim. Üzerimde sultanlık belirtisi hiçbir şey yoktur. Şehit olursam, üzerimdeki şu beyaz elbise kefenim olsun. O zaman ruhum göklere çıkacaktır...
Ya Rabbi! Seni kendime vekil ediyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve Senin uğrunda savaşıyorum. Ey Rabb'im, niyetim halistir (Cihad), bana yardım et. Sözlerimde yalan varsa beni kahret."
Savaş Türk ordusunun galibiyeti ile sonuçlandı. Kızılelma ya giden yolda Anadolu'nun kapıları yüce milletimize açıldı.
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, 26 Ağustos Cuma günü Dumlupınar da:
Türkiye Büyük Millet Meclisi Orduları, İLK HEDEFİNİZ AKDENİZDİR İLERİ! komutu ile kendinden kat be kat sayıca ve silahça üstün, geçilemez denilen mevzilere yerleşmiş, vahşi batının maddi ve moral desteğini almış Yunan ordusuna karşı taarruza geçti. Dört gün süre ile VATAN NAMUSTUR diyen şanlı ordumuzun kahraman zabitan ve erleri Ağustos Başakları misali biçilip aziz vatanın topraklarını kanları ile sulayıp düşman ordusunu bozguna uğrattılar. İzmir Körfezinde 9 Eylül günü son Yunan artıları da denize döküldü.
Anadolu nun Türk Toprağı, Türk Yurdu olduğu bizi buradan söküp atmak isteyenlere bir defa daha anlatıldı.
Oysa, bu mücadelenin başladığı 19 Mayıs 1919 günü, o günün Başkenti İstanbul'da, Türk Hakanı, sarayında esir, hükumet işgalcilerin hizmetinde Yurdumun her bir tarafı işgal edilmiş, asker, silah ve mühimmat yok idi. geçen süreçte hem işgalciler ile hem de işbirlikçiler ile sabır ve inat ile mücadele edilmiş idi.
Bu gün, Milli Mücadelenin, Türk İstiklal Harbinin simgeleri, milli bayramlarımız dolaylı biçimde yasaklanmış, bizi biz yapan bütün değerlerimiz, Türkiye Cumhuriyetini kuran iradenin temel umdeleri teker teker yok edilmekte.
Cumhuriyetimizi temeli olan Türk Milli Kültürü yok sayılmakta, O, milli kültür ki, Türk-İslam kültürüdür.
Gazi Türkiye Büyük Millet Meclisi bir avuç inanmış adam tarafından ayakta tutulmaya çalışılmakta.
Dış ve iç destekli terör örgütleri, her gün kanlı saldırılarını acımasızca sürdürmekte.
Akıl ve izan sahipleri bütün bu olumsuzluklara, hukukun üstünlüğüne inanarak, son verebilirler.
Her kes bilmelidir ki, BU VATAN BİZİM, VATAN NAMUSTUR ve kişilerin şahsi ihtiraslarına terk edilemez.
Selam ve Dua ile?
Bu yazı 646 defa okundu

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
İŞTE GÖREV ŞEHİTLERİMİZ
MANİSA'nın Yunusemre İlçesi'nde, aşırı hızla giden hafif ticari araç, alkollü sürücünün kontrolünden çıkarak refüjde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi işçilerinin arasına daldı.
19 İLÇE İL OLACAK
TÜRKİYE Büyük Millet Meclis'inde, İçişleri Bakanlığı'nda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda ve bazı kamu kurumlarında hazırlanmış olan dosyanın tamamlandığı iddia edildi. Dosyada Manisa'dan da 3 ilçe bulunuyor.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
MANİSA'DA KORKUTAN DEPREMLER!
YAKLAŞIK 5 dakika içerisinde meydana gelen ve merkez üssü Şehzadeler İlçesi Hacihaliller Mahallesi olan depremler Manisalıları tedirgin etti.
MANİSA'YI ÜZEN İNTİHAR
MANİSA Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve Manisalıların yakından tanıdığı OSB Restorant'ın sahibi Ogün Görüşken, göğsüne kurşun sıkarak intihar etti.
ULUPARK'TA BIÇAKLI KAVGA!
MANİSA'DA meydana gelen bıçaklı kavgada 1'i kadın 2 kişi bıçaklanarak hastaneye kaldırıldı.
DAVUTOĞLU'NUN MANİSA PROGRAMINDA OLAY
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun Manisa programında, cami çıkışında Başbakan'a satranç takımı fırlattığı iddia edilen bir genç göz altına alındı.
25.2.2017

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!