Son Dakika Haberleri
Mertel Oto Lastik
Yavuz ELBİRLER
» AKIL TUTULMASI
31 Temmuz 2015 Cuma
''Gerçek Atatürkçüler, HDP'ye oy verdiler'' diyor bazı köşe yazarları. Atatürk, Atatürkçüler ve bölücü tehdit unsurunun siyasi kanadı. Ne kadar bir arada olabilir? Atatürk'ü tanımayan sözde Atatürkçüler. Sonrada açıklıyorlar. AKP iktidar olmasın diye imiş.
''PKK kentlerde hakimiyet kurdu. Oslo, Dolma bahçe protokolü, Ülkeyi bölünmeye götürüyorlar. PKK ile ortak çalışıyorlar. Hırsızlar, hainler......vd.''
''Bayrağa sarılı tabutlar da şehitler gelmeyecek, analar gözyaşı dökmeyecek, akil adamlar, çözüm, çözüm, çözüm, apo nun mektubu Diyarbakır da okundu, Kan dilli ile İmralı sakini arasında gidip gelen heyetler...''
İki yıldır yazılanların ana başlıkları.
Ve.., IŞİD(DEAŞ) ile PKK'nın Türk Askeri ve Polisinin şahısların da Türk Devletine açık silahlı saldırıları. Al Bayrağa sarılı tabutlarda Al Kanlar içinde ŞÜHEDA. Gözü yaşlı, analar, bacılar, evdeşler, çocuklar.
Polis, şehirler de nokta operasyonları yapıyor, asker dağı taşı bombalıyor. İnşallah araziye çıkar, tek tek dağdakileri etkisiz hale getiriler diye umut ile bekleyen vatan ve millet sevdalıları...
Yine manşetler, açı oturumlar, etki ajanlarının tamamı sahne de. süslü, tumturaklı cümleler ile bölücü örgütün siyasi uzantısının eş başkanı ile aynı şeyleri söylemekteler.
''AKP, erken seçime gidecek, MHP nin oylarına, milliyetçi oylara göz dikti.
Askerimize ve polisimize saldırıların arkasında karanlık güçler, AKP, Devlet var. Operasyonlar göstermelik.''
El insaf. Büyük bir algı operasyonu ile karşı karşıyayız.
Ülkemiz de büyük çapta etnik ve mezhep çatışmalarının, nerede ise bir iç savaşın provası yapılıyor.
Siyasiler, ortamdan rant kapma peşinde.
Etki ajanları, gözlerine at gözlüğü takılı olanlar, beyinleri bizden başka her kese ve kesime açık olanlar, yazıyorlar, konuşuyorlar...
Tamam, siyasi erk, bir çok konuda olduğu gibi çözüm süreci denilen çözülme sürecinde hata yapmanın ötesinde, terör örgütlerinin güçlerini arttırmalarını önlememiş, görmemiş, akıl sahiplerini dinlememiş, uzman görüşlerine itibar etmemiş, yaptığı yasal düzenlemeler, ordu, polis ve yargı üzerindeki uygulamaları, eğitim sistemi ve kültürel varlığımızı etkileyen uygulamaları ile Milli Gücümüzü bir ölçüde zaafa uğratmıştır.
Ancak bu gün, Milli Şuurumuzu muhafaza ettiğimizi bilerek, tehdit unsurunun üzerine hep birlikte, Önce Devletim, Milletim, Vatanın bütünlüğü, bir diğer deyiş ve inançla VATAN NAMUSTUR kavramından kopmadan gitme günüdür.
Biz her türlü olumsuz şartta milli mücadele destanını yazarak Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuranların torunlarıyız.
GELİN CANLAR BİR OLALIM, İRİ OLALIM, DİRİ OLALIM.
Selam ve Dua ile!...
Bu yazı 614 defa okundu

En Çok Okunan Haberler

 • Bugün
 • Bu Hafta
 • Bu Ay
MİNİK IRMAK'IN BABASI KARISI VE KIZINI ÖLDÜRDÜ!
MANİSA'NIN Alaşehir ilçesinde Irmak Kupal'ın babasıdün sabaha karşı cinnet geçirdi. 44 yaşındaki Bilal Kupal, eşi Suriye Kupal ve kızını öldürdükten sonra intihar etti.
İŞTE GÖREV ŞEHİTLERİMİZ
MANİSA'nın Yunusemre İlçesi'nde, aşırı hızla giden hafif ticari araç, alkollü sürücünün kontrolünden çıkarak refüjde çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi işçilerinin arasına daldı.
19 İLÇE İL OLACAK
TÜRKİYE Büyük Millet Meclis'inde, İçişleri Bakanlığı'nda, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nda ve bazı kamu kurumlarında hazırlanmış olan dosyanın tamamlandığı iddia edildi. Dosyada Manisa'dan da 3 ilçe bulunuyor.
BİZİM ORHAN BU DEFA ÖLDÜ
MANİSA'DA " Şarapçı Orhan " olarak bilenen sokaklarda gezerken düşüncelerini sesli olarak açıklamasıyla kendini sevdiren Orhan Tart'ın tedavi gördüğü rehabilitasyon merkezinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.
MANİSA'DA KORKUTAN DEPREMLER!
YAKLAŞIK 5 dakika içerisinde meydana gelen ve merkez üssü Şehzadeler İlçesi Hacihaliller Mahallesi olan depremler Manisalıları tedirgin etti.
MANİSA'YI ÜZEN İNTİHAR
MANİSA Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren ve Manisalıların yakından tanıdığı OSB Restorant'ın sahibi Ogün Görüşken, göğsüne kurşun sıkarak intihar etti.
ULUPARK'TA BIÇAKLI KAVGA!
MANİSA'DA meydana gelen bıçaklı kavgada 1'i kadın 2 kişi bıçaklanarak hastaneye kaldırıldı.
DAVUTOĞLU'NUN MANİSA PROGRAMINDA OLAY
BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun Manisa programında, cami çıkışında Başbakan'a satranç takımı fırlattığı iddia edilen bir genç göz altına alındı.
25.2.2017

Anket

Başkanlık sistemi referandumunda oyunuz ne olacak?
Evet
Hayır

Astroloji
Bugün aşk, sağlık ve para konularında şanslı mısınız?
 • Koç Burcu
 • Kova Burcu
 • Balık Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Boğa Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Aslan Burcu
 • Başak Burcu
 • Terazi Burcu
 • Akrep Burcu
 • Yay Burcu
Manisa Kulis Haber
© Copyright 2014 Manisa Kulis Haber
Metinleri ve görsellerin izinsiz kullanılması yasaktır.

Manisa Güncel Haberleri

Powered by LMD Networks
Anasayfa   Künye   Üye ol   Yeni Üyelik   Mobil   Reklam   İletişim

sanalbasin.com üyesidir
Facebook'da bizi takip edin!
Twitter'da bizi takip edin!